Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Moje gaučová zvířata a bylinky

osobně použité bylinkové recepty

Nikdy nevěřte lékařům že něco vyléčit nejde, dnes je tolik možností o kterých lékaři vůbec nevědí a my lidé přece  umíme číst...nemusíme slepě spoléhat na cizího člověka kterému na nás nezáleží, je to lékař, kterého platí korporáty...Tím neodmítám lékařskou pomoc pokud jde o zlomeniny a operace, míním tím zbytečné pěchování prášků do lidí, kteří vůbec netuší kolik možností nám nabízí božská příroda...ta nás stvořila, né vědci a když se jí pokloníme a požádáme ji o pomoc, budete překvapeni co všechno umí:-)

nejdřív OBRANA PROTI PADLÍ A PLÍSNÍM na záhonku :  plísně a padlí stříkam vylouhovanou skořicí (nadrtím si 15g skořice, nechám 24 hodin vylouhovat ve studené vodě a přecedím a můžu stříkat každý den rozprašovačem, dlouhodobě) a nebo 20g přesličky povařit 45 minut v litru vody a pak nechat vychladnout a zřetit do 10ti litrové nádoby a tím rozprašovat na postižené místo

 odvar z česneku.= nadrobno nasekaný česnek spaříme. Na 10 litrů vody nám bohatě postačí 75 g česneku. Vše pak necháme vylouhovat a vychladnout. Zředěný roztok poté jednoduše aplikujeme pomocí rozstřikovače. Boj proti padlí révovému vám zase umožní roztok sody, kde smícháte 20 g kypřícího s litrem sody a ošetříte napadená místa.

UŠI : 

uši mají propojení s ledvinami, podpořte bylinkami ledviny (např.zlatobýl, přeslička, truskavec) a přímo do do ucha si můžete kapat šťávu z netřesku,snadno si ho i zasadíte... Nebo šťávu z popence ( z knihy Čarovná lékárna kolem našeho domu...) nebo čerstvě odstředěnou šťávu z listů podbělu kapat do uší.

také pomáhají čerstvé šťávy zeleninové Vypijte 1 sklenici šťávy z celeru každý den po dobu několika týdnů. Můžete si připravit i kombinovaný džus pomocí odšťavňovače ze 2 stonků celeru, 1/2 šálku petrželky, 1 mrkve a 1 okurky. Pijte tuto šťávu jednou denně, po dobu několika týdnů.

NEBO zkusit další alternativy..ještě budu zkoušet:-): Z knihy Marie Trben recept od léčitelky která prý  navrátila sluch tak, že v heřmánkovém oleji pražila mořskou cibuli  a potom častěji kapala do uší teplý olej.Musím sehnat nejdřív tu cibuli:-)ale bacha je jedovatá (Urginea přímořská (Drimia maritima)Urginea maritima :))

 

sklony k tinnitu:

na tinitus jsem si koupila knihu od Peter Studeník,VYLÉČIL JSEM SI TINNITUS,  on si tím prošel a píše co vše mu pomohlo, mě osobně stačlo jen si ji přečíst...a ani jsem ty metody nemusela použít:-) doporučuji !!!..byl i v pořadu DušeK, má stránku na FB s názvem beztinnitu.cz 

Problémová pleť

Sice s pletí problémy nemám, protože mám přirozeně mastnou pleť, neomezuji nijak příjem tuků pokud jsou za studena lisované (kokosový, olivový a sádlo, lněná semínka, chia semínka a pod.)  Ale často se mne na to lidé ptají tak jsem si zjistila že je potřeba , pokud to není jen špatnou stravou a tedy přetíženými játry (= nedostatek ovoce a zeleninových šťáv, klíčků a zeleného smoothie).

např: Všechny druhy nečisté pleti zmizí pitím okurkové šťávy, ke které byla přidána šťáva z karotky a hlávkového salátu.  

šťáva ze syrových brambor, šťáva ze zelí, protože čistí střeva, a to je základem čisté pleti, střeva plná nánosů z brambůrek a coca coli určitě ne.

A pokud je to hormonální nerovnováhou, použít bylinky a rostliny které obsahují přirozené ženské hormony :

Smldinec chlupatý, Andělika čínská (lékařská má menší účinek)

Jehlice trnitá, Lékořice čínská, Jeřabina lékařská, Jestřabina lékařská,

A ty lépe dostupné u nás: Majoránka (ulevuje i od bolesti) , Kaštan koňský, Kontryhel, Řebříček

více v krásném videu https://www.ceskatelevize.cz/porady/10744345634-kouzelne-bylinky/214562220450024-stvorene-pro-zeny/video/391418

Zavodnění organismu :

po vyšetření lékařem by nebylo naškodu dvakrát denně kapku vlaštovičníku na kostku cukru nebo zapít vodou, je velmi hořký takže se otravy bát nikdo nemusí, jedna kapka vymáčknutá z rostliny umí hodně věcí:-)ale fakt jen malou kapičku...a nebo podle Marie Treben by mohlo pomáhat i toto: OPUCHLINY A ZDUŘENÍ Z HROMADĚNÍ VODY V TKÁNÍCH Na noc se dají do šálku studené vody dvě plné čajové lžičky nadrobno pokrájeného kořene jehlice trnité (Ononis spinosa), ráno se tekutina trochu ohřeje a scedí. Polovina šálku se vypije půl hodiny před snídaní a druhá polovina půl hodiny po snídani. Opuchlin je možné se zbavit i pomocí kůry z kmene černého bezu. Najeden šálek se dá pouze menší čajová lžička kůry (větší množství může vyvolat zvracení a průjem) a vyluhuje se přes noc za studena. Po scezení je možné kůru ještě jednou zalít polovinou šálku vody. Trochu ohřátý čaj se pije vždy půl šálku po snídani, obědě a večeři.

A podle MATHIOLLIHO:-)   Vodnatost bzu pitá dávení přivodí a vodu vodnotelným stolicemi žene.    Proti vodnotelnosti: Vezmi kůru prostřední bzovou i s květem, vlož do vína dobrého, nech tak státi týden a každý den hýbej, potom to víno sceď a do scezeného vlož hrst růže, pustvorce a zázvoru do šátku zavázaného, každého půl lotu, vař to všecko spolu, až polovica uvře, potom, vyňma uzlíček ten, vytlač dobře, vlož do medu a vař, až víno uvře. Ten med dávej vodnoteným, oteklým a zimnici každodenní majícím.   

proti křečovým žilám, virům , prostě přírodní štít pro naše tělíčko (domácí jablečný ocet bylinkový)

Jablečný ocet : recept: 800g jablek nastrouháme do dvou litrů vody a 10 dnů necháme stát na teplém a světlém místě. Několikrát denně promícháme. Scedíme a dáme na 21 dnů do chladu a temna, pak znovu scedit a dát do uzavíratelné nádoby a ocet je připraven k použití. (vyčnívající žíly nechat scvrknout, a to potíráním kůže jablečným octem po celé délce žíly po dobu jednoho měsíce, ráno a večer, za současného pití dvou až tří sklenic vody s dvěma kávovými lžičkami jablečného octa denně. A to pomáhá:-) nejen na žíly:-)

a i proti moru ho používali známí čtyři zloději a ten se dělal takto: všechny vyjmenované bylinky se nechají v jablečném octu louhovat 8 dní a pak scedit a je hotovo, potírat plíce a končetiny a v době virů 3x denně polévkovou lžíci do vody a vypít.

10g routy vonné (já kupuji ve zdravé výživě)

špetku rozmarýny

10g listu šalvěje

špetku pelyňku, jakéhokoli i černobýlu

špetku levandule

5g kořene anděliky, puškvorce, hřebíčku a skořice

 

Časté krvácení z nosu:

Bylinky můžeme zalít horou vodou jako čaj a vatičkou kapat do nosu a zbytek vypít:-)  a nebo z nich vymačkat šťávu odšťavňovačem a tu si vtírat vatičkou do nosu a nebo přímo bylinku pomnout v ruce a strčit si ji do nosu a to z těchto bylinek

truskavec, jitrocel, kopřiva, řebříček, obklad z přesličky, pastuší tobolky a 

jmelí, čaj zalitý za studena, nevaří se a nebo šťávu, ale ta se ve zdravé výživě asi nesežene čerstvá:-)

 MIGRÉNY = Nevysávat SI TĚLO přemtrštěnou péčí o druhé (koupejte se  v  tužebníku a vrbové kůře,  ty jsou fajn na migrénu:-) Kromě řimbaby - ta je na migrénu z horka. Pokud je z chladu používat ten tužebník a vrbovou kůru:-) )

 

 

 

 

TOPlist